Βρίσκεστε εδώ:Αρχική>>Λήμνος>>ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου: Το αγωνιστικό πρόγραμμα «ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ» 2020
afoi poriazi
ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου: Το αγωνιστικό πρόγραμμα «ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ» 2020
04.03.2020 | 16:49

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου: Το αγωνιστικό πρόγραμμα «ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ» 2020

Συντάκτρια:  Βιργινία Καρβέλλη
Κατηγορία: Λήμνος

Ανακοινώθηκε από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου το αγωνιστικό πρόγραμμα «ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ» έτους 2020 για τα αθλητικά σωματεία της Λέσβου και της Λήμνου.

Μάρτιος

8 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ. σε Δημόσια οδό, Ηράκλειο
8 Κυριακή Run Greece - Ηράκλειο
14 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην Ιβάνο Φράνκβιστ (Ουκρανία)
18 Τετάρτη Α' Φάση Αγώνων Στίβου Λυκείων & ΕΠΑΛ (Δημοτικό Στάδιο Μύρινας)
19 Πέμπτη Α' Φάση Αγώνων Στίβου Λυκείων & ΕΠΑΛ (Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης)
21-22 Σαβ.-Κυρ. 20ο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Χειμερινών ρίψεων, Λειρία (Πορτογαλία)
22 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Ζάγκρεμπ (Κροατία)
22 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Αθήνα
22 Κυριακή 9ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας, Αθήνα
28 Σάβ. Χειμερινό Κύπελλο ρίψεων
29 Κυριακή Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Γκντύνια (Πολωνία)
29 Κυριακή Run Greece - Λάρισα

Απρίλιος

4 ΣΑΒΒΑΤΟΔιασυλλογικοί αγώνες Κ14 (ΑΓΟΡΙΩΝ - ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ) / Τέτραθλα - 1ος Αγώνας

(Όμιλος Λέσβου Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης & ΄Ομιλος Λήμνου Δημ. Στάδιο Μύρινας)

5 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα βάδην 20χλμ.Α/Γ, Μέγαρα

7 Τρίτη Β' φάση Σχολικού Πρωταθλήματος Λυκείων

12 ΚΥΡΙΑΚΗ &  Διασυλλογικοί Αγώνες Κ18 (ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ)

13 Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ (Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)

14-15 Μ.Τρ.- Μ.Τετ. Διασυλλογικοί Αγώνες Συνθέτων Αγωνισμάτων Α-Γ/ & Κ18 ΄Ομιλοι - ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ

17 Παρασκευή Diamond League Ντόχα

23 Λ. ΠΕΜΠΤΗ & Διασυλλογικοί Αγώνες ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

24 Λ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ & Συνθέτων Αγωνισμάτων Κ16 (ΑΓΟΡΙΩΝ - ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ) (Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης)

Mάϊος

2-3 Σάβ.- Κυρ. Παγκόσμιο Κύπελλο Βάδην Ομάδων, Μίνσκ/Λευκορωσία

3 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου

6-7 Τετ.-Πέμπτη Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Λυκείων

9 Σάββατο «Βεργώτεια», Κεφαλονιά

10 Κυριακή 7ος Ημιμαραθώνιος Καλλονής «Ευστράτιος Μουφλουζέλλης» Καλλονή-Λέσβου / Διοργανωτής: ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

10 Κυριακή Diamond League Κίνα
10 Κυριακή Run Greece – Καστοριά

15 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Διασυλλογικοί αγώνες Κ16 (ΑΓΟΡΙΩΝ - ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ) (Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης)

16 Σάββατο 1ο Γκραν Πρι, Τοφάλεια
16 Σάββατο Αλεξάνδρειοι Δρόμοι, Θεσσαλονίκη
16 Σάββατο Diamond League Σανγκάη
16 Σάββατο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000 μ. Α/Γ, Κ23 και 5.000 μ. Κ20, Θεσσαλονίκη
17 Κυριακή Αγώνες ρίψεων "Κώστας Σπανίδη", Θεσσαλονίκη
18 Δευτέρα Βαλκανικό Πρωτ. Ορεινού Δρόμου & Βουνού (Α/Γ,Κ20) Poiana Brasov/Ρουμανία

20 ΤΕΤΑΡΤΗ Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14 (ΑΓΟΡΙΩΝ - ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ)/Τέτραθλα-2ος Αγώνας (Όμιλος Λέσβου Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης & Όμιλος Λήμνου Δημ. Στάδιο Μύρινας)

23 Σάββατο «Παπαφλέσσεια 2020», Καλαμάτα

23-24 Σαβ.- Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Αγωνισμάτων Κ20, Νάξος
23-24 Σάβ.- Κυρ. «Πορτάραθλον» Διεθνές Μeeting Συνθέτων Ανδρών - Γυναικών, Νάξος
24 Κυριακή Φεστιβάλ ρίψεων, Τρίπολη
24 Κυριακή Diamond League Στοκχόλμη
24 Κυριακή Run Greece- Ιωάννινα
27 Τετάρτη 2ο Γκραν Πρι, "Αλεξάνδρεια", Έδεσσα
28 Πέμπτη Diamond League Ρώμη
31 Κυριακή «Βενιζέλεια – Χανιά», Χανιά
31 Κυριακή Diamond League Ραμπάτ

Ιούνιος

3 Τετάρτη Αγώνες «ΜΙΝΙ ΠΠ/ΠΚ» (Κ12) – «Kid΄s Athletics» (Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης)
5 Παρασκευή Filothei Women Gala

6 Σάββατο Αγώνες «ΜΙΝΙ ΠΠ/ΠΚ» (Κ12) – «Kid΄s Athletics» (Δημοτικό Στάδιο Μύρινας)

6 Σάββατο «Μίτινγκ αλμάτων», Καλλιθέα
6 Σάββατο 24ο Ευρωπαϊκό Kύπελλο 10000 μ. (Α/Γ, Κ20), Λονδίνο/Αγγλία
7 Κυριακή «Δρόμεια 2020» International Sprint & Relays Meeting, Βάρη
6-7 Σάβ.-Κυρ. Μεσογειακοί Αγώνες Κ23, Ισπανία
7 Κυριακή Diamond League Γιουτζίν

10 ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΙ ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ (Κ18-Κ16-Κ14) (Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης)

11 Πέμπτη Diamond League Όσλο
13 Σάββατο Diamond League Παρίσι
13-14 Σαβ.-Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ και Συνθέτων Α/Γ, Πάτρα
17 Τετάρτη Σιθώνεια, Χαλκιδική
20-21 Σαβ.-Κυρ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Κων-πολη/Τουρκία
20-21 Σαβ.-Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα K18 και Συνθέτων Κ18, Βόλος
23 Τρίτη Athens Street Pole Vault, Αθήνα
24-25 Τετ-Πεμπ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Κλουζ (Ρουμανία)
27 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα 10.000μ. σε Δημόσιο Δρόμο, Μπρκο/Βοζνία Ερζεγοβίνη
27-28 Σαβ-Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα K20, Γιάννενα

Ιούλιος

2 ΠΕΜΠΤΗ &  4Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΝΕΩΝ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

3 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  Συμμετέχουν σωματεία των ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου & Χίου – Σάμου Διοργανώτρια ΕΑΣ Χίου – Σάμου (Τόπος διεξαγωγής ΣΑΜΟΣ )

4 Σάββατο Diamond League Λονδίνο
4 Σάββατο 18ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου Α/Γ, Κ20 Σινφάες (Πορτογαλία)
4 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18, Κράλιεβο (Σερβία)
7-12 Τρ.- Κυρ. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ20, Ναιρόμπι (Κένυα)
8 Τετάρτη 3ο Γκραν Πρι, Άργος Ορεστικό
10 Παρασκευή Diamond League Μονακό
11-12 Σαβ.-Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 (δύο όμιλοι), Καβάλα/Χαλκίδα
14-15 Τρ.-Τετ. Βαλκανικό Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομιών, Ερζουρούμ (Τουρκία)
16-19 Πέμ.-Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18, Ριέτι (Ιταλία)
18 Σάββατο 4ο Γκραν Πρι «Δαβιτζόγλεια», Καβάλα

19 Κυριακή 6ος Λαϊκός Αγώνας Δρόμου σε Δημόσια οδό - Πολιχνίτος Λέσβου Διοργανωτής: ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 

22-23 Τετ.-Πέμπ. Διεθνής Συνάντηση Κ18, Κύπρος- Ελλάδα
25-26 Σαβ-Κυρ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23 και Πανελλήνιο Συνθέτων Κ23, Λάρισα
31/7-9/8 Παρ. - Κυρ. Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο (Ιαπωνία)

Αύγουστος

31/7-9/8 Παρ.- Κυρ. Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο (Ιαπωνία)

12 Τετάρτη «ΕΡΗΜΑΚΕΙΑ 2020» Αγώνες σε Δημόσιο Δρόμο – Κοντοπούλι Λήμνος Διοργανωτής: ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ                       

16 Κυριακή Diamond League Γκέιτσχιντ
20 Πέμπτη Diamond League Λοζάννη
26-30 Τετ.-Κυρ. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ, Παρίσι (Γαλλία)

Σεπτέμβριος

4 Παρασκευή Diamond League Βρυξέλλες
11 Παρασκευή Τελικός Diamond League Ζυρίχη
20 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Kyustendil (Βουλγαρία)
20 Κυριακή Run Greece - Αλεξανδρούπολη
26 Σάββατο & «32οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες Στίβου»

27 Κυριακή Συμμετέχουν σωματεία των ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (Τόπος διεξαγωγής ΧΙΟΣ) 

Οκτώβριος

4 Κυριακή Run Greece – Πάτρα

7 ΤΕΤΑΡΤΗ Διασυλλογικοί Αγώνες Κ14 (ΑΓΟΡΙΩΝ - ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ) /Τέτραθλα – 3ος Αγώνας (Όμιλος Λέσβου Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης & Όμιλος Λήμνου Δημ. Στάδιο Μύρινας)

17-24 Σάβ.-Σαβ. Παγκόσμια Γυμνασιάδα Τζινγιάνγκ (Κίνα)
18 Κυριακή Run Greece - Ρόδος

Νοέμβριος

7 Σάββατο ΑΜΑ, Αγώνας Δρόμου 10χλμ.
8 Κυριακή Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός
8 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα
14 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου, Kragujevac/Σερβία

Δεκέμβριος

13 Κυριακή Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος Δουβλίνο, Ιρλανδία

19 ΣΑΒΒΑΤΟ ΛΑΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ - «Γύρος πόλης» Μυτιλήνη

 

Ακολουθήστε το limnosfm100.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.
Μοιραστείτε το

 

gunaika banner new

youtube channel

Πώς χαρακτηρίζετε τους χειρισμούς της ελληνικής κυβέρνησης στο θέμα των Ελλήνων στρατιωτικών που κρατούνται στην Τουρκία;

Θετικούς(8.5%)
Αρνητικούς(80.9%)
Δεν ξέρω / Δεν απαντώ(10.6%)
Συνολικές ψήφοι: 47
Η ψηφοφορία για αυτό το δημοψήφισμα έχει λήξει ενεργό: Απριλίου 27, 2018